Prijenos uživo

Nedjelja, 29 Studeni 2015 22:38

Cedevita pobijedila Partizan

Do zadnjih trenutaka sve je bilo neizvjesno, ali je u samoj završnici Cedevita ipak uspjela nekako iščupati dva boda.

 U 12. kolu ABA lige Cedevita je u Domu sportova svladala Partizan sa 75:72 i tako, računajući i Euroligu, upisala svoju devetu pobjedu u posljednjih 10 utakmica. Međutim, do nje momčad Veljka Mršića nije došla nimalo lako. Nakon što su u zadnjih 10 minuta ušli sa zaostatkom 49:52, domaćini su preko Henryja Walkera i Jamesa Whitea na početku četvrte četvrtine preuzeli vodstvo 53:52 pa je trener Partizana Petar Božić već nakon manje od 30 sekundi igre u zadnjoj dionici morao pozvati timeout.

"Još jednom se pokazalo da bez stopostotnog fokusa na utakmici i bez prave energije sa svima možemo imati problema. Na sreću, sada smo u dobrom ritmu i ovakve utakmice, koje bi prije mjesec dana možda otišle i na drugu stranu, sada dobivamo i zračimo samopouzdanjem", izjavio je trener Cedevite Veljko Mršić. "Ono s čim sam večeras zadovoljan su pobjeda i dva boda. Sigurno da će tijekom sezone biti iznenađenja, kako pozitivnih, tako i negativnih i ne možemo uvijek očekivati neki spektakl."
 
Mršić je večeras po prvi put ove sezone počeo s Tonijem Katićem (5 poena, jedan skok, jedna ukradena i jedna izgubljena lopta uz šut iz igre 2/2 za 4:46 min.) u prvoj petorci: "Drago mi je što je on na početku odigrao dobro i što pokazuje da se na njega može računati."
 
Iako je Cedevita prvo poluvrijeme odigrala dosta slabo, Partizan je poslije prvih 20 minuta igre ipak vodio s tek minimalnom prednošću 36:35.
 
Kod Cedevite je Bilan upisao 13 poena, četiri skoka i četiri asistencije. Walker je utakmicu završio s 11 poena, tri skoka i četiri izgubljene lopte, Pullen s 12 poena, a White s devet poena, šest asistencija i pet skokova.
 
"Osjećam kao da smo ih podcijenili. Nismo imali pravu koncentraciju u obrani. Ja definitivno nisam sretan s ovakvom pobjedom. Dobili smo ih teže nego što smo ih trebali. Imali smo 15 izgubljenih lopti, a i oni su upisali više skokova od nas. Nismo igrali s dovoljno intenziteta i mislim da smo u prijašnjoj utakmici protiv Limogesa imali potpuno drugačiji fokus i intenzitet", izjavio je Walker poslije pobjede.
 
Kod Partizana je Kevin Jones upisao 21 poen i šest skokova, a dvocifren je još bio Čedomir Vitkovac s 10 poena i tri skoka.
 
Vitkovac je ujedno došao na konferenciju za novinare: "Čestitke Cedeviti. Mislim da smo odigrali jednu dobru utakmicu. Da smo i mi pobijedili, mislim da to sigurno ne bi bilo nezasluženo, no po tko zna koji put nismo imali sreće. U završnici su neke lopte mogle prevagnuti i na našu stranu, no raduje ova dobra igra."
 
"Kad smo dolazili ovdje na utakmicu znali smo za kvalitetu Cedevite, što ona pokazuje i svojim rezultatima u ABA ligi i pogotovo u Euroligi", dodao je trener Partizana Petar Božić. "Došli smo odigrati jednu dobru utakmicu. Tražili smo svoju šansu i željeli smo napraviti iznenađenje, a od njega nas je dijelila jedne lopta. Odigrali smo dobro u većem dijelu utakmice, što raduje. Čestitao bih Cedeviti."
 
www.kkcedevita.hr