Prijenos uživo

Četvrtak, 03 Prosinac 2015 22:48

Efes odličnom četvrtom četvrtinom porazio Cedevitu u Zagrebu

Košarkaši Cedevite, pred oko 5.000 gledatelja, u Draženovom domu odmjerili su snage s turskim Efesom koji je u konačnici iz Zagreba odnio pobjedu.

 

Cedevita je solidno krenula u susret. Obje momčadi su čvrsto ušle u utakmicu. Obrane su bile na dobroj razini, pogotovo Efesova, pa je Cedevita postigla samo 13 poena u prvoj dionici. Alex Tyus je radio male probleme Cedevitinoj obrani pa su gosti na prvi predah otišli s plus četiri na svom kontu.
 
U nastavku se probudila i Cedevita. Napadački dio je proradio, ali obrane na obje strane su bile propusne. Efes se u dva navrata i odvojio na plus šest, ali Fran Pilepić je uvijek vraćao stvari na početak. Nanizao je tri trice u drugoj četvrtini, a Arapović mu je pripomogao s jednom da se domaćini vrate u egal. Ipak, Darijo Šarić je snalažljiv u “svojoj” dvorani pa je posljednji poentirao prije poluvremena za 42:39.
 
Šarić je bio raspoložen večeras pa je zajedno u tandemu s Dunstonom radio dosta problema Cedevitinoj centarskoj liniji. No, Cedevita se razigrala u posljednje dvije minute treće dionice. Jacob Pullen je ponovno upalio “motore” u drugom poluvremenu i s par ukradenih lopti i serijom koševa te asistencija Pilepiću i Miri Bilanu donosi Cedeviti plus osam. Uz to, četvrtinu je zaključio dalekometnom tricom.
 
No, Derrick Brown vraća goste u utakmicu pa se sredinom četvrte četvrtine Turci približavaju na samo minus tri. Heurtel je bio neumoljiv s linije slobodnih bacanja te su gosti susret zaključili rezultatom 75:81.
 
“U jednom smo trenutku imali kontrolu nad utakmicu, ali da bi pobjedili Efes moramo biti pametniji i ne smijemo šutirati slobodna bacanja 64 posto. Promašili smo previše slobodnih bacanja, previše laganih polaganja i dali smo im previše prilika za povratak u utakmicu, što je na kraju rezultiralo njihovom pobjedom” - izjavio je strateg Veljko Mršić neposredno nakon susreta.
 
Autor: Stjepan Vidović