Prijenos uživo

Petak, 22 Travanj 2016 15:28

Raspad u zadnjoj dionici: "Kvarner 2010" poražen od Splićana

Kvarner 2010 – Split 47:69 (13:9, 14:18, 16:28, 4:24). Košarkaši »Kvarnera 2010« odigrali su jednu od najslabijih partija sezone, a posljednjoj četvrtini su se doslovno – raspali.

Susret  6. kola Lige za prvaka košarkaša:

Kvarner 2010 – Split 47:69 (13:9, 14:18, 16:28, 4:24).

Mjesto: Centar Zamet

Gledatelja 200

Suci:  Hordov, Vulić  (Zadar) i  Goleš (Šibenik)

Opunomoćenik: Miletić (Rijeka).

KVARNER 2010: Baković, Veljačić 8 (1-2), Marić 7, Jambrović 2,  Vucić 2 (2-2),  Marinelli 6, Kučan, Špralja 9 (1-2), Miličević 5 (1-4), Olivari,  Kalpić, Štemberger 8 (1-1).
SPLIT: Subotić 16 (0-1), Vrgoč, Kalajžić 2, Kotrulja, Markulin 15, Filipović 6, Dijan,   Jukić 9 (1-2), Vučić,  Đugum 8 (4-4), Ćubela 11, Širko 2.

Košarkaši »Kvarnera 2010« odigrali su jednu od najslabijih partija sezone, a posljednjoj četvrtini su se – raspali. U posljednjih deset minuta ubacili su samo četiri poena, dva iz igre (Jambrović)  i  dva s crte slobodnih bacanja (Špralja i Veljačić), a šest i pol minuta  – nijedan. Na kraju su stali na 47 poena, pogodivši tri trice iz 28 pokušaja, što je katastrofalnih  11 posto.

Poslijepodnevni start nije odgovarao nijednoj momčadi, domaći su u prvih deset minuta igre  pogodili šest od 19 lopti iz igre, gosti  su bili još gori, dvije od 13 uz šest izgubljenih lopti. Za riječki sastav loša je vijest bila što je Šime Špralja već u sedmoj minuti zaradio treću osobnu pogrešku, što se pokazalo vrlo važnim, budući da je Dugootočanin morao na klupu, s koje nije stigla očekivana reakcija.

'' Imali smo suženu rotaciju, petorka nije odradila svoje, a oni koji su ušli nisu reagirali kako treba. '' – kaže Marijan Mance, trener Riječana, kod kojih nitko nije bio dvocifren!

'' Baković je »out«, Miličević igra ispod svake razine. Ubacili smo 47 poena, kada toliko postigneš na svojim koševima... Razočaran sam, ali idemo dalje. ''

Ovo je bio loš dan, kao što je »Zadar« imao loš dan protiv nas, »Split« dobio »Cibonu«, a zatim izgubio od »Šibenika«. Kada je liga takva, idemo iz utakmice u utakmicu.

Ni u drugoj i trećoj četvrtini domaće nije služio šut (trice 3-22), ali serijom 10:3 vratili su vodstvo  (43:41, 28'). Pokazat će se – posljednje.  Gosti su konačno počeli kažnjavati domaće promašaje i izgubljene lopte,  serijom 15:0 od 29. do 34. minute prelomili su utakmicu.

Upravo je domaćim porazom od »Splita« krenula serija od osam poraza početkom veljače. Mogao bi se ponoviti sličan scenarij budući da Riječane čeka redom gostovanje kod »Cibone«, domaći ogled s »Cedevitom«, gostovanje kod »Zadra« pa susret sa »Zagrebom« u Centru Zamet. S obzirom na 0-5 sa »Zagrebom« ove sezone...

Autor: Zlatko Horvat