Prijenos uživo

14 Tra Zadar teškom mukom do bodova na Mavrincima

Vladović, Marinković, Barać i ostale vedete trenera Naglića morali su se dobro pomućiti da bi došli do bodova u neizvjesnoj utakmici...

Škrljevo je dobro otvorilo susret te povelo 7:4 nakon tri minute pogocima Štembergera i Konjevića. No Zadar na krilima svojih visokih igrača okreće stvari ubrzo na svoju stranu te polako povećava vodstvo koje je na kraju četvrtine glasilo 18:11. Ali druga dionica kreće sjajno za Škrljevo: tricama Perkovića i Juričića dolaze do -1, da bi Perković onda odgovarao napadu Zadru sa svojih novih 5 ubačaja i tako doveo svoju ekipu na +1. Konjević je novom tricom domaće doveo na +4, ali opet Zadru nije trebalo dugo da se vrate u igru. Naglićeva ekipa radi 8-0 seriju i ponovno vode, a na odmor odlaze s 34:33 vodstvom.

Pogreške i promašaji zaredali su se za izabranike Damira Rajkovića na početku drugog dijela što je dalo šansu gostima da se odvoje i na +8, no da ne otiđu na nedostižnu razliku brinuo se veteranski duo Perković-Štemberger. Škrljevo zaostaje tako 45:53 uoči odlaska u posljednju četvrtinu, a u njoj se brzo priključuju svojim protivnicima. Naime, nakon Juričićeve trice u 35. minuti rezultat glasi 59:59, da bi nakon Vladovićevih bacanja Štemberger pogodio novu tricu te Škrljevo opet vodi, ovaj put s 62:61. No Zeleni nakon toga ne uspijevaju povezati igru u napadu, Perković je zaradio 5. faul te je Zadar to iskoristio da dođe na +6 uoči zadnje minute. To Škrljevani više nisu mogli nadoknaditi iako je Štemberger imao šut za produžetak, no promašio ga je te su gosti došli do 17. pobjede u prvenstvu.

 

Siniša Štemberger bio je prvi čovjek Škrljeva s 18 poena i 8 asistencija, dok je Davor Konjević dodao 14 poena i 8 skokova. Uz njih dvoje koji su odigrali svih 40 minuta, istaknuo se još Jasmin Perković s 12 poena, 8 skokova i 4 ukradene lopte. Zadar su do pobjede vodili Ivan Ramljak s 15 poena, 7 skokova i 4 ukradene lopte te Boris Barać s 14 ubačaja, 6 skokova i 4 asistencije.

Tako su igrači Škrljeva zaključili vrlo solidnu sezonu na Mavrincima gdje su uspjeli dobiti 7 od 13 odigranih utakmica. Posljednja utakmica koja ih čeka u ovoj sezoni A-1 lige je lokalni derbi protiv Kvarnera 2010 na Zametu.

Škrljevo – Zadar 67:70 (11:18, 22:16, 12:19, 22:17)

Škrljevo: Cook 4, Štemberger 18, Konjević 14, Radunić 8, Juričić 6, Boban, Hrnjkaš, Perković 12, Molnar, Dubelj 5

Zadar: Marinković 9, Barać 14, Ramljak 15, Kovačević 4, Vladović 8, Jelenković, Krajina 11, Georgiev, Jurica, Špaleta, Brzoja 4, Mazalin 5