Prijenos uživo

10 Lis Pobjeda na otvaranju prvenstva

U neizvjesnoj utakmici prvoga kola Premijer lige naši su košarkaši u završnici slomili Zagrebačku Hermes Analiticu...

Škrljevo

je novu sezonu otvorilo sa startnom petorkom Williams-Barnjak-Konjević-Boban-Perković, no gosti su bili ti koji su nešto efikasnije otvorili utakmicu te poveli 7:4 nakon početne dvije minute. Nije dugo to trajalo – tricom Konjevića Škrljevo je u 5.minuti došlo do prvog, 10:7, vodstva na susretu kojeg su onda zahvaljujući poenima njega, Barnjaka i Perkovića uspjeli sačuvati do kraja početne četvrtine. Nakon 10 minuta Zeleni su vodili 18:17.

Drugu dionicu Konjević je otvorio novom tricom kojom je odveo Škrljevo na +4. Prva polovina te četvrtine ipak je obilježila vrlo dobra obrana s jedne i druge strane, no ubrzo dva nerealizirana napada Škrljeva zagrebačka ekipa iskorištava te tricom prelazi u 25:23 vodstvo. Timeoutom je na to reagirao trener Rajković, a to je dobro djelovalo pogotovo na Štembergera koji je s dvije trice zaredom brzinski doveo svoju ekipu na +6. Škrljevo je serijom 12-0, koju su zaključili Stipčić i Nash atraktivnom akcijom, došli na dvoznamenkastu prednost. Na kraju, s +8(39:31) uspijevaju otići na odmor.

Nije jednostavno ulazilo Škrljevu na startu drugog dijela – 6 šuteva zaredom nije prošlo i gostujući igrači približili su se na samo -1. Srećom, ukazao se onda povratnik u zelene redove, Dino Stipčić, koji s 5 poena zaredom daje svojima prostora za disanje. Nisu se ipak lako dali Analitičari koji su uporno probijali čvrstu domaću obranu, no poeni Nasha i Radunića osigurali su Škrljevo da barem s 48:46 prednosti otiđe u zadnju dionicu.

Čvrsta utakmica s ne previše efikasnim napadima nastavila se do kraja, a tako i borba koš za koš. Hermes je uspijevao držati rezultat u egalu, dok je u vodstvu Škrljevo održavao Štemberger. Rješenja u ofenzivi teško su se nalazila bez obzira na velik trud i hustle igrača Damira Rajkovića, ali sreća je bilo što gosti nisu bili bolji u tome. Nakon tri izgubljene lopte Hermesa zaredom, Konjević i Williams uspjeli su zabiti poene za +6, da bi Konjević onda iskoristio još jedan prosuti napad gostiju i iz kontre položio za +8 minutu prije kraja. To Zagrepčani više nisu mogli stići, a Škrljevo je završilo na kraju utakmicu 70:59.pobjedom.

Davor Konjević predvodio je Škrljevo do slavlja s 18 poena, 5 skokova i 4 ukradene lopte, dok je Siniša Štemberger dodao 13 poena i 4 skoka. Dvoznamenkast je još bio Jaron Nash s 10 poena. Kod Hermes Analitice istaknuo se Julijan Rajić s 14 poena.

Sljedeće kolo Škrljevo ide na prvo gostovanje, na Baldekin Šibeniku. Ta utakmica trebala bi se igrati u petak, 13.listopada u 18 sati.

Škrljevo-Hermes Analitica 70:59 (18:17, 21:14, 9:15, 22:13)

Škrljevo: Barnjak 8, Boban 2, Perković 4, Konjević 18, Williams 8, Nash 10, Štemberger 13, Hrnjkaš -, Radunić 2, Furlan -, Vranković -, Stipčić 5.

Hermes Analitica: Raič 11, Svoboda 13, Garafolić 6, Španja 9, Rajić 14, Perić 0, Kordić 3, Krstanović 3, Turić -, Đurinović -.